Brains on the Move: Selectieresultaten ASEM Work Placement Programme en Master Mind Scholarship 2024-2025

26 juni 2024

Selectieresultaten: ASEM WPP

Het ASEM Work Placement Programme (ASEM WPP) wil het uitwisselen van talent tussen Europa en Azië promoten door studenten van Vlaamse hogeronderwijsinstellingen een beurs toe te kennen om stage te lopen in een reeks landen van de Aziatisch-Europese Vergadering (Asia-Europe Meeting of kortweg ASEM). Vlaamse studenten kunnen kiezen voor één van de volgende bestemmingen: Bangladesh, Brunei, Cambodia, China, India, Indonesië, Japan, Kazachstan, Korea, Laos, Maleisië, Mongolië, Myanmar, Pakistan, Filipijnen, Singapore, Thailand en Vietnam.

Op 6 mei 2024 opende VLUHR-i een oproep voor het indienen van aanvragen voor stages in het eerste semester van het academiejaar 2024-2025. Vanaf dit academiejaar krijgt elke Vlaamse hogeronderwijsinstelling die dossiers indient, sowieso 1 beurs toegekend ter waarde van 2 maanden + reiskost en eventueel een extra toelage voor studenten uit ondervertegenwoordigde groepen.

Er werden 65 dossiers ingediend. 29 beurzen werden toegekend. 8 van de 29 studenten die een beurs ontvangen, komen uit ondervertegenwoordigde groepen. Dat is 27,58 % van de geselecteerde dossiers.

Meer info of het ASEM WPP Beurzenprogramma? Klik hier!

Selectieresultaten: Master Mind Scholarship

De subsidie van het Master Mind Scholarship programme wordt in het kader van de studentenmobiliteit besteed aan de toekenning van beurzen aan buitenlandse topstudenten die in het academiejaar 2024-2025 en, in het geval van tweejarige masterprogramma’s, in 2025-2026, een masteropleiding komen volgen aan een Vlaamse universiteit of hogeschool (kunstopleidingen). Het beursbedrag bedraagt € 10.000 per jaar.

VLUHR-i lanceert een oproep in januari 2024. In mei 2024 organiseert VLUHR-i de selecties. Er worden 111 dossiers ingediend waarvan er 109 ontvankelijk bevonden worden. Er worden 31 dossiers geselecteerd voor een Master Mind Scholarship 2024-2025, rekening houdend met de voorbehouden beurzen voor studenten uit de VS, Mexico, Japan en Palestina. De eerstereservekandidaten worden gerangschikt (in geval van ex aequos). Alle voorgedragen kandidaten die niet meteen geselecteerd werden blijven wel op de reservelijst staan. Indien nodig, zullen ook de volgende reservekandidaten met ex aequos gerangschikt worden.

Meer info over het Master Mind Scholarship beurzenprogramma? Klik hier!

Gerelateerd nieuws

Graag kondigen we een nieuwe USP hebben toegevoegd aan studyinflanders.be: Your Future In Flanders! Deze herwerking van onze website die het zoekjaar toelicht, vervangt de vorige beknopte “After your studies” en zet de spotlight op de toekomst van de internationale student in Vlaanderen.

Zoals elk jaar neemt VLUHR deel aan een aantal rekruteringsbeurzen om Vlaanderen en Brussel als studiebestemming te promoten bij potentiële internationale studenten.