Bezoek high-level delegatie uit Ecuador

26 juni 2024

Op maandag 27 mei 2024 organiseerde VLUHR-i een netwerkavond, ter gelegenheid van het bezoek aan België van een delegatie van rectoren en vice-rectoren uit Ecuador. Het CEDIA programma van de Community of Rectors bracht een groep van een 35-tal academische autoriteiten van 17 universiteiten samen voor 13-daagse studiereis naar België.

CEDIA 2

Het doel van CEDIA, de Ecuadorian Corporation for the Development of Research and the Academy, was om inzichten te vergaren die kunnen bijdragen tot de vooruitgang van onderwijs, wetenschap en internationalisering in Ecuador. VLUHR zag dit bezoek als een kans om Vlaanderen te promoten als kennisregio en om te streven naar synergieën en kruisbestuiving, het stimuleren van onderzoekssamenwerking en het verder versterken van studenten- en stafmobiliteit.

De delegatie werd verwelkomd op de campus van de VUB door rector Jan Danckaert en Koen Verlaeckt, secretaris-generaal van de VLIR, die een gedetailleerd overzicht gaven van het Vlaamse hogeronderwijssysteem. Dr. Françoise De Cupere, International Relations and Mobility Office, VUB, lichtte de samenwerking en de projecten van VLIR-UOS met Ecuador toe, één van hun belangrijkste partnerlanden. De netwerk cocktail die daarop volgde bood de aanwezige vertegenwoordigers van de Vlaamse hogescholen en universiteiten de kans om kennis te maken of om de bestaande samenwerking te bespreken.

Gerelateerd nieuws

Binnen het samenwerkingsprogramma Québec worden jaarlijks twee calls gelanceerd voor vrijstellingen van verhoogde inschrijvingsgelden voor studenten van Vlaamse hoger onderwijsinstellingen die willen studeren aan een universiteit in Québec. Het gaat om studies aan Franstalige universiteiten zoals Université Laval en Université de Montréal, evenals aan Engelstalige instellingen zoals McGill University en Concordia University.

Om stage na afstuderen nog beter te promoten bij studenten uit ondervertegenwoordigde groepen, bracht VLUHR-i nieuwe promotiefilmpjes uit.